Flirt jest nieodzownym elementem damsko-męskiej rozgrywki. Najczęściej dotyczy on osób zainteresowanych sobą wzajemnie, jednak nie stanowi to żadnej reguły.

Powodów flirtowania jest oczywiście bardzo wiele, robimy to bo jesteśmy w dobrym nastroju, chcemy pozyskać czyjś względy, bądź po prostu wzbogacić naszą obecną relację. Umiejętność jaką jest flirtowanie w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych usposobień. Niektórzy mają to coś od zawsze, inni uczą się flirtować dopiero z czasem. Cała sztuka oparta jest w głównej mierze na świadomym eksponowaniu swoich mocnych stron w połączeniu z odpowiednim dystansem, swobodą oraz naturalnością. Ważne jest również aby we właściwy sposób prowadzić rozmowę, tak aby zaciekawić naszego rozmówcę. Nie da się ukryć, że flirtowanie wymaga jednak odrobiny wprawy i z pewnością jest to jedna z kategorii naszego życia, w przypadku której możemy użyć stwierdzenia, że trening czyni mistrza.

Na czym dokładnie polega sztuka flirtowania?

Magiczne pierwsze wrażenie, to właśnie wtedy dochodzi do kluczowej weryfikacji podczas relacji między kobietą i mężczyzną. Czasami ułamek sekundy wystarcza aby jednym rzutem oka przekonać się czy osoba, którą spotykamy nas zainteresowała. Warto więc od samego początku zadbać o pozytywny wizerunek tak, tak aby nasz wygląd i zachowanie zostały odpowiednio odebrane, co z pewnością ułatwić może dalsze budowanie relacji z płcią przeciwną. Na tym etapie powinniśmy skupić się na kilku istotnych szczegółach. Po pierwsze powinniśmy zadbać o odpowiednią mowę ciała, w kontaktach osobistych jest to bardzo ważne.

Jeżeli chcemy kogoś oczarować to zdecydowanie powinniśmy pamiętać o kontakcie wzrokowym, dzięki temu jesteśmy w stanie wzbudzić zaufanie u naszego rozmówcy. Dodatkowo z pewnością pomogą nam też naturalny uśmiech i pozytywny wyraz twarzy. Postawa, którą przyjmujemy powinna być wyprostowana, dzięki temu sprawiamy wrażenie osoby pewnej siebie. Energiczne i śmiałe ruchy również wpłyną na nasz pozytywny odbiór w oczach drugiej osoby.

Kiedy powinniśmy zacząć flirtować?

Pretekstem do rozpoczęcia flirtu powinna stać się każda sprzyjająca sytuacja. Jeżeli spotykamy kogoś, kto nam się spodobał w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na kontakcie wzrokowym, który pomoże nam zwabić nasz cel. Pierwsze spojrzenie powinno być krótkie, drugie nieco dłuższe. Pamiętajmy również o naturalnym i szczerym uśmiechu. Nie powinniśmy również obawiać się negatywnej reakcji, uśmiech zazwyczaj spotyka się z ciepłym przyjęciem, a jeżeli zostanie odwzajemniony, to pierwszy krok mamy już za sobą i możemy przejść do rozmowy. Tutaj barwa głosu oraz właściwy dobór słów pomogą nam nawiązać odpowiednią relację.

Rozmowę powinniśmy zacząć raczej od tematów lekkich, tak aby móc zbudować swój wizerunek jako osoby z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Tematami, które zdecydowanie powinniśmy sobie odpuścić to polityka, religia, oraz wszystko co dotyczy naszych byłych partnerów i sympatii, to z pewnością zniechęci naszego rozmówcę do dalszej konwersacji. Dobry pomysł to nawiązanie do naszych zainteresować, hobby czy sposobu spędzania wolnego czasu. Do rozmowy powinniśmy wpleść również kilka komplementów dzięki czemu z pewnością uda nam się nawiązać odpowiedni poziom relacji.

Jeżeli szukasz sposobów flirtu albo chcesz się dowiedzieć, jak poderwać dziewczynę, wejdź na stronę uwodzenie.org

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.